Bieżnia elektryczna do użytku domowego

2020-11-03
Bieżnia elektryczna do użytku domowego

Bieżnia elektryczna stanowi ciekawą propozycję dla wszystkich entuzjastów biegania i slow joggingu. Ćwiczenia na bieżni dają możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów oraz zadbania o kondycję i poprawę swojego zdrowia. Z takiej formy ruchu korzystać może w zasadzie każdy. Wybierając odpowiedni sprzęt do swojego domu, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. W jaki sposób nabyć bieżnię, by być w pełni usatysfakcjonowanym z dokonanego zakupu? Czy jest to opłacalna inwestycja?

Korzyści płynące z zakupu bieżni

Bieg na bieżni uważa się za mniej obciążający stawy, niż tradycyjny bieg na zewnątrz. Nie do przecenienie są również kwestie związane z bezpieczeństwem. Pas biegowy jest równy, co oznacza, że użytkownik jest zdecydowanie mniej narażony na kontuzję, którą spowodować może na przykład poślizgnięcie lub krzywe postawienie nogi. Podczas treningu angażowane są głównie mięśnie nóg, ale również pośladków, brzucha, grzbietu oraz obręczy barkowej. Podstawowym celem biegania lub chodu, jest zrzucenie nadmiaru kilogramów. Z bieżni korzystać mogą również seniorzy. Chód odgrywa bowiem bardzo ważną rolę z punktu widzenia rehabilitacji. Jest także wskazany dla osób mających problemy z kręgosłupem, które ze względu na swoje schorzenia nie mogą korzystać z innego sprzętu fitness.

Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model?

Podczas dokonywania wyboru bieżni, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Chodzi między innymi o rozmiar poszczególnych egzemplarzy. Z uwagi na fakt, iż nie jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, trzeba dokładnie zaplanować miejsce, w którym będzie ona usytuowana. Niektóre bieżnie oferują swoim użytkownikom możliwość ręcznego złożenia do pionu. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni. Każdorazowo należy także sprawdzić dopuszczalną wagę osoby ćwiczącej. Zazwyczaj kształtuje się ona na poziomie wynoszącym od 100 do 120 kg.            

Dobry system amortyzujący, stanowi gwarancję prawidłowej ochrony przed niepożądanymi wstrząsami w trakcie ćwiczeń. To szczególnie ważny parametr dla osób borykających się z problemami dotyczącymi kręgosłupa lub stawów. Kolejnym istotnym elementem jest również moc urządzenia. To właśnie od niej zależą możliwe do osiągnięcia prędkości. Dodatkowo poszczególne modele bieżni, mogą zapewniać możliwość zaprogramowania odpowiedniego schematu treningu, poprzez dobór takich parametrów, jak dystans lub czas ćwiczeń.

Bieżnie Xiaomi - zadbaj o ruch we własnym domu

Interesujące modele bieżni, które doskonale sprawdzą się w domowych warunkach, przygotowała marka Xiaomi. Bieżnia elektryczna Xiaomi Youpin A1 Pro WalkingPad, to bardzo funkcjonalna i kompaktowa propozycja dla osób, które nie dysponują dużą ilością wolnej przestrzeni. Niewielkich wymiarów bieżna, zmieści się nawet w małych mieszkaniach. Mimo niepozornego wyglądu, możliwe staje się wykonanie w pełni funkcjonalnego treningu.            

Skorzystać można również z większych egzemplarzy, do których zaliczają się bieżnia elektryczna Xiaomi Youpin R1 Pro WalkingPad oraz bieżnia elektryczna od Xiaomi KingSmith K12 12km/h. Oferują one pełną funkcjonalność, jednocześnie dając możliwość łatwego schowania pod łóżkiem lub za drzwiami. Sprzęt można sparować z telefonem i śledzić postępy swoich treningów za pomocą dedykowanej aplikacji. Aplikacja daje także możliwość ustawiania różnego rodzaju parametrów, takich jak ograniczenie prędkości lub wprowadzenia spersonalizowanych parametrów użytkownika, w postaci jego wagi, wzrostu i wieku. Obsługa sprzętu jest prosta i komfortowa. Bieżnie zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo, pozwalając cieszyć się aktywnością  każdego dnia.

Dlaczego warto?

Zakup bieżni to świetne rozwiązanie dla osób chcących zadbać o odpowiednią dawkę ruchu i poprawę swojego samopoczucia. Wykorzystując praktyczne, mobilne bieżnie, można wykonać skuteczny trening bez konieczności opuszczania własnego domu. Brak słońca za oknem lub opady atmosferycznie nie będą już stanowiły żadnego problemu. Bieżnia sprawdzi się dla osób w każdym wieku, dając możliwość uzyskiwania niezwykle zadowalających efektów.

pixel