Blog

Jak wybrać baterię do wkrętarki?

Jak wybrać baterię do wkrętarki?

Jeśli praca ma iść od ręki, to niezależnie od tego, czy jesteś fachowcem czy domowym majsterkowiczem, potrzebujesz sprawne akumulatory do swojego elektronarzędzia. Najlepiej posiadać zapasowy akumulator na wypadek, gdyby podczas pracy z wiertarką czy szlifierką bateria rozładowała się. Nie zwlekaj z zakupem i oszczędź nerwy, gdyż nabycie nowych akumulatorów Cię i tak nie ominie. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać baterię do elektronarzędzi.


Przeczytaj więcej

Głośniki Bluetooth. Czym się kierować przy wyborze?

Głośniki Bluetooth. Czym się kierować przy wyborze?Bezprzewodowe, mobilne głośniki zyskują coraz to większą popularność nie tylko wśród melomanów. Ten kompaktowy sprzęt zapewnia doskonałej jakości dźwięk, a przy tym jest bardzo lekki, poręczny i łatwy w transporcie. Wszystkie te cechy sprawiają, że głośniki Bluetooth cieszą się niemałym zainteresowaniem. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze głośników? Sprawdź w naszym artykule!
Przeczytaj więcej

Czy można używać zasilacza samochodowego 12V w samochodach ciężarowych?

Czy można używać zasilacza samochodowego 12V w samochodach ciężarowych?Ładowarki samochodowe stały się powszechnie stosowanymi akcesoriami. Zwłaszcza wśród kierowców, którzy spędzają wiele czasu za kierownicą, a ładowanie laptopa podczas podróży to dla nich konieczność. W przypadku samochodów osobowych, wybór zasilacza samochodowego nie jest trudny. Jak natomiast wygląda kwestia wyboru odpowiedniego zasilacza do samochodów ciężarowych? Czy możliwe jest używanie ładowarki o napięciu 12 V? Sprawdzamy!
Przeczytaj więcej

Folia czy szkło hartowane? – jaka ochronę smartfona wybrać?

Folia czy szkło hartowane? – jaka ochronę smartfona wybrać?

Smartfony mają to do siebie, że lubią ulegać różnorodnym wypadkom. Mamy tu na myśli przede wszystkim zarysowania ekranu lub jego pęknięcia. Już samo wrzucenie telefonu do kieszeni z kluczami może trwale uszkodzić wyświetlacz. Na szczęście istnieją proste i sprawdzone sposoby, na to, by wydłużyć żywotność ekranu w smartfonie i uchronić go przed uszkodzeniem. Do najpopularniejszych rozwiązań należą folia ochronna oraz szkło hartowane. Co wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym artykule.


Przeczytaj więcej

Baterie do laptopów Movano, Mitsu i Movano Premium – poznaj zalety!

Baterie do laptopów Movano, Mitsu i Movano Premium – poznaj zalety!

Baterie w laptopach mają to do siebie, że, prędzej czy później, trzeba je wymienić. Urządzenia te, ze względu na swoją konstrukcję, z czasem tracą zdolność do kumulowania energii, co sprawia, że coraz mniej efektywnie oddają ją komputerowi. Kiedy doszło do momentu, w którym Twój laptop bez podłączenia do prądu jest w stanie pracować nie dłużej niż kilka – kilkanaście minut lub, co gorsza, wcale, to niezwodny znak, że przyszedł czas na wymianę akumulatora. Obecnie dużą popularnością cieszą się produkty marki Movano, Mitsu i Movano Premium – to sprawdzone zamienniki baterii do laptopa, które swoją jakością nie odbiegają od oryginałów. Poznajcie ich zalety!


Przeczytaj więcej

Oryginały vs. zamienniki – jaką baterię do laptopa wybrać?

Oryginały vs. zamienniki – jaką baterię do laptopa wybrać?

Konieczność wymiany baterii w laptopie, prędzej czy później, czeka każdego użytkownika komputera przenośnego. Nawet jeśli stosujemy się do wszelkich zaleceń użytkowania akumulatorów, nie ustrzeżemy się przed spadkiem ich wydajności. Tak te urządzenia zostały zaprojektowane i ich żywotność w każdym przypadku jest ograniczona. Kiedy już zatem dojdzie do momentu wymiany baterii do laptopa, stajemy przed pytaniem, czy sięgnąć po zamienniki, czy może jednak oryginały. W niniejszym artykule znajdziecie na nie odpowiedź.


Przeczytaj więcej

Czy można wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Czy można wydłużyć żywotność baterii w laptopie?

Każdy posiadacz laptopa choć raz spotkał się z koniecznością wymiany baterii. Te urządzenia są bowiem tak skonstruowane, że ich intensywne użytkowanie prowadzi z czasem do zużycia. Chemiczne reakcje, na których oparte jest działanie baterii, siłą rzeczy słabną w procesie użytkowania, co jest całkowicie naturalne. Jednak okres żywotności akumulatora do komputera w dużej mierze zależy również od tego, jak go używamy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zatem kilka cennych wskazówek dotyczących wydłużenia żywotności baterii w laptopie. Jeśli się do nich zastosujecie, będziecie wymieniać akumulator znacznie rzadziej.


Przeczytaj więcej

Jak wybrać lampę do projektora?

Jak wybrać lampę do projektora?

Nieunikniony jest moment, gdy projektor wyświetla obraz coraz słabiej i przy świetle dziennym oglądanie mija z celem. A może lampa zupełnie przestała świecić? Rozwiązanie jest na szczęście łatwe - trzeba wymienić lampę w projektorze i ponownie można cieszyć się dużym, ostrym obrazem.


Przeczytaj więcej

Jak wybrać baterię do laptopa?

Jak wybrać baterię do laptopa?Bateria w Twoim laptopie nie trzyma tak długo jak kiedyś i ogranicza Cię to w pracy? Jeśli tak, to znak, że nadszedł odpowiedni moment na wymianę akumulatora w laptopie. Dzięki temu będziesz mógł ponownie korzystać z urządzenia bez ograniczeń. 
Przeczytaj więcej

Jak wybrać zasilacz do laptopa czy tabletu? A może potrzebujesz naładować baterię także w samochodzie?

Jak wybrać zasilacz do laptopa czy tabletu? A może potrzebujesz naładować baterię także w samochodzie?Ładowarce do laptopa poświęcamy dużo mniej uwagi niż samemu laptopowi czy tabletowi, co bardzo często skutkuje jej uszkodzeniem. Wyrwany przewód, uszkodzony wtyk, pogryzienia przez pupili czy wręcz zgubienie akcesorium zdarzają się nagminnie. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak zakupienie nowego zasilacza.
Przeczytaj więcej
pixel