Czy warto kupić inteligentną wagę łazienkową?

2020-11-03
Czy warto kupić inteligentną wagę łazienkową?

W dzisiejszych czasach zainteresowanie zdrowym stylem życia, prawidłowym odżywianiem lub tematami związanymi z odchudzaniem, jest coraz większe. Z tego też powodu regularny pomiar swojej masy ciała, stanowi istotny element dla dużej grupy osób. Nowoczesne wagi łazienkowe dostępne na rynku, różnią się znacząco od tych, które zakupić można było jeszcze kilkanaście lat temu. To zaawansowane technologicznie urządzenia, pozwalające na wykonanie dokładnej analizy. Jakie funkcje posiadają i czy warto je nabyć? Czy zakup nowoczesnej wagi łazienkowej może wpłynąć na poprawę sylwetki?

Czym jest inteligentna waga łazienkowa?

Nowoczesna waga łazienkowa pozwala na dokonanie precyzyjnego pomiaru poszczególnych parametrów organizmu oraz składu ciała. Dzięki temu zyskuje się nie tylko możliwość kontroli swojej wagi, ale również monitorowania postępów. Zaawansowane funkcjonalności, takie jak łączność bluetooth oraz dołączenie dedykowanej aplikacji na smartfon lub tablet sprawia, że każdy użytkownik zyskuje możliwość zapisywania i analizowania swoich wyników. W rezultacie zdecydowanie łatwiej zadbać o swoją sylwetkę, zmienić dotychczasowy styl życia i w lepszy sposób zadbać o swój stan zdrowia.

Zalety wag elektronicznych

Nowoczesne wagi wyposażone są w układ elektroniczny, który połączony jest z czujnikami. Urządzenia są bardzo precyzyjne i dokonują pomiarów z zachowaniem dużej dokładności. Wykorzystywane w przeszłości wagi mechaniczne charakteryzowały się znacznie gorszymi parametrami. Wyniki często były niedokładne, natomiast wskazówkę często trzeba było zerować przy zastosowaniu specjalnego pokrętła. Zaawansowane modele wag elektronicznych dają możliwość pomiaru takich parametrów, jak masa kostna, poziom wody w organizmie lub tkanki tłuszczowej. Jednocześnie urządzenia posiadają również pamięć wewnętrzną, co daje możliwość zaprogramowania indywidualnych profilu dla kilku osób. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy z wagi korzysta cała rodzina. Dużą zaletą są również aspekty wizualne produktów dostępnych w sprzedaży. Wagi nabyć można w różnorodnym designie, kolorze oraz kształcie. Taka różnorodność pozwala dopasować ją do wystroju każdej łazienki. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na elementy takie, jak rodzaj zasilania, maksymalne obciążenie lub kompatybilność aplikacji ze smartfonem i tabletem.

Waga łazienkowa od Xiaomi

Na rynku wag elektronicznych pojawiła się również znana marka Xiaomi. Oferuje ona wagę łazienkową Xiaomi Mi Composition Scale 2. Urządzenie doskonale sprawdzi się w celu sprawdzenia efektów ćwiczeń lub wprowadzonej diety. Przeznaczone jest ono do kompleksowej analizy sylwetki, informując użytkownika nie tylko o ilości kilogramów, ale również poziomie tkanki tłuszczowej, wskaźniku BMI, zawartości białka w tkance mięśniowej lub poziomie przemiany materii. Niezwykła precyzja sprawia, że pomiarów dokonywać można z dokładnością do 50 gram.            

Współpraca z aplikacją Mi Fit, dostoswaną pod Androida i IOS, pozwala na zachowanie przeprowadzonych pomiarów, co zwalnia użytkownika ze skrupulatnego notowania każdego parametru. Dzięki możliwości stworzenia indywidualnych profili, z jednego urządzenia może korzystać do 16 osób. Wagę wyróżnia także minimalistyczny design oraz wysoka odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Czy inteligentna waga pomoże w uzyskaniu wymarzonej sylwetki?

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesna waga łazienkowa dobrej jakości, może przyczynić się do ułatwienia osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Użytkownik zyskuje bowiem możliwość szczegółowej analizy niezwykle ważnych z punktu widzenia odchudzania parametrów. Kontrola własnej wagi z inteligentnym urządzeniem będzie łatwiejsza i przyjemniejsza, niż przy zastosowaniu modeli klasycznych. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że kluczowym elementem w osiągnięciu właściwej budowy ciała będzie utrzymanie odpowiedniej aktywności fizycznej oraz stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Waga może być jedynie narzędziem wspomagającym i motywującym do podejmowania jeszcze większych starań. Mimo wszystko stanowi rozwiązanie, na które z całą pewnością warto się zdecydować.

pixel