Głośniki Bluetooth. Czym się kierować przy wyborze?

2021-08-09
Głośniki Bluetooth. Czym się kierować przy wyborze?

Bezprzewodowe, mobilne głośniki zyskują coraz to większą popularność nie tylko wśród melomanów. Ten kompaktowy sprzęt zapewnia doskonałej jakości dźwięk, a przy tym jest bardzo lekki, poręczny i łatwy w transporcie. Wszystkie te cechy sprawiają, że głośniki Bluetooth cieszą się niemałym zainteresowaniem. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze głośników? Sprawdź w naszym artykule!

Do czego przydaje  się głośnik Bluetooth?

Możliwość łatwego i wygodnego odtwarzania muzyki w dowolnym miejscu to chyba największy atut, jakim może pochwalić się głośnik bezprzewodowy. Planujesz wypad w plener, wakacje na plaży, weekend w górach, czy może po prostu wypoczywasz we własnym ogrodzie? Bezprzewodowy głośnik sprawdzi się w każdej sytuacji i pozwoli cieszyć się czystym dźwiękiem i najlepszą muzyką bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. Urządzenie można podłączyć do swojego smartfona, laptopa, tableta, odtwarzacza mp3 lub mp4, a nawet do konsoli do gry.Głośniki Bluetooth charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i małą wagą, dzięki czemu ich transport nie sprawia żadnych problemów. Niewielkie urządzenie łatwo zmieści się w torbie podróżnej, w plecaku czy nawet w podręcznej torebce i nie zajmie przy tym wiele miejsca. Dodatkowo urządzenia te są niezwykle łatwe w obsłudze. Zwykle posiadają jeden lub maksymalnie kilka przycisków zapewniających wygodne użytkowanie. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni wygodę i praktyczne rozwiązania. Warto podkreślić, że głośniki Bluetooth mogą również pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, który świetnie spełni swoje zadanie np. w samochodzie, pozwalając na bezpieczne prowadzenie rozmowy podczas jazdy. A zatem jedno urządzenie może pełni wiele funkcji!

Wysokiej jakości głośniki Bluetooth – jakie posiadają cechy?

Przed zakupem określonego modelu głośnika warto przyjrzeć się jego parametrom, ponieważ to one warunkują wygodne korzystanie z urządzenia. Bardzo istotną kwestią w przypadku głośników bezprzewodowych jest czas pracy na baterii. Wydajny akumulator pozwala korzystać z głośnika przez kilka godzin bez konieczności podłączenia go do prądu. Dzięki temu możemy zabrać ze sobą urządzenie w dowolne miejsce i cieszyć się ulubioną muzyką np. podczas wakacyjnego wyjazdu czy pobytu nad jeziorem.Ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego głośnika jest również technologia, jaka została w nim wykorzystana.  Głośniki Movano Mbox 2 oraz Mbox Mini opierają się na nowoczesnej technologii Bluetooth 4, która umożliwia przesyłanie dźwięku nawet z odległości 10 metrów. A zatem urządzenie które jest sparowane z głośnikiem nie musi znajdować się tuż obok niego, wręcz przeciwnie, może nawet znajdować się w sąsiednim pokoju, a dźwięk pomimo tego będzie czysty i wyraźny. Kolejnym istotnym parametrem jest wielkość urządzenia. Głośniki bezprzewodowe mogą mieć bardzo niewielkie wymiary, a dzięki zaawansowanym rozwiązaniom nie tracą przy tym wysokiej jakości dźwięku. Doskonałym tego przykładem jest miniaturowy głośnik Mbox Mini. Model ten skierowany jest do użytkowników, którzy poszukują kompaktowego i niedrogiego urządzenia o znakomitych parametrach. Nie bez znaczenia jest również design głośników. To właśnie wygląd urządzenia w pierwszej kolejności przyciąga uwagę i budzi nasze zainteresowanie. Urządzenia dostępne są w różnych formach. Mogą być stojące i przypominać pomniejszoną wersję tradycyjnego głośnika – tak właśnie wygląda model Movano Mbox2, dostępny w uniwersalnym kolorze szarym lub w oryginalnym odcieniu miętowym. Głośniki mogą być również płaskie i niewiele większe od przeciętnego smartfona, tak jak głośnik Movano Mbox Mini. Zaletą tego urządzenia jest wyjątkowa łatwość transportu – Mbox Mini nie zajmuje dużo miejsca i bez trudu można go zmieścić nawet w małej torebce. Ten model występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej oraz białej.

Czy głośnik Bluetooth dużo kosztuje?

Mobilne głośniki dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Duży wpływ na cenę ma marka urządzenia, za którą niekiedy musimy zapłacić sporą sumę. W rzeczywistości na rynku dostępne są znacznie tańsze głośniki, które jakością dźwięku i swoimi parametrami w niczym nie ustępują głośnikom z wyższej półki. Ważne, aby wybrać urządzenie od sprawdzonego producenta, który gwarantuje zastosowanie wysokiej jakości, trwałych komponentów oraz podzespołów. Głośniki z oferty Movano łączą w sobie korzystną cenę, ciekawy design, czysty dźwięk oraz wysoką jakość wykonania. Dzięki tym cechom, sprostają każdym oczekiwaniom. Jak więc widać, głośniki Bluetooth nie muszą wcale dużo kosztować, aby doskonale spełniać swoje funkcje! Marka Movano proponuje dwa atrakcyjne cenowo głośniki bezprzewodowe. Model Mbox Mini adresowany jest klientom, którym zależy na kieszonkowych gabarytach przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów, z kolei Mbox 2 to elegancki głośnik stojący, który zwraca na siebie uwagę ciekawą formą, a dodatkowo zapewnia wyjątkowo czysty jak na swoją półkę cenową dźwięk. Te stylowe i funkcjonalne urządzenia z pewnością znajdą szerokie grono zadowolonych odbiorców.

pixel