Jak wybrać kieszeń na dodatkowy dysk do laptopa lub PC?

2021-03-10
Jak wybrać kieszeń na dodatkowy dysk do laptopa lub PC?

Każdy użytkownik dochodzi do momentu, w którym nie ma już miejsca na dysku dla różnorodnych danych w postaci zdjęć, muzyki, filmów i innych. Wtedy warto wyposażyć się w dodatkowy dysk HDD lub SSD, włożyć go do kieszeni wewnętrznej lub zewnętrznej i podłączyć całość do laptopa lub komputera stacjonarnego. To banalnie proste rozwiązanie! Z tego artykułu dowiesz się:

1. Jak wybrać wewnętrzną kieszeń na dysk do laptopa?

2. Jak wybrać zewnętrzną kieszeń do laptopa lub komputera stacjonarnego?

3. Jakie kieszenie na dysk oferuje Przenosne.pl?

1. Jak wybrać wewnętrzną kieszeń na dysk do laptopa?

Jeżeli chcesz włożyć do laptopa, zamiast napędu CD/DVD, dysk 2,5 cala ze złączem sata I, sata II lub sata III, to możesz kupić kieszeń wewnętrzną. Do wyszukiwarki wpisz model laptopa i w wynikach wyszukiwania kliknij kieszeń i upewnij się, że na liście znajduje się poszukiwany model.

Jeżeli nie ma dedykowanej kieszeni do Twojego modelu laptopa, to żaden problem, możesz kupić uniwersalną. Kieszenie mają tylko dwa wymiary wysokości (12,7 mm oraz 9,5 mm), wystarczy więc, że zmierzysz wysokość swojego napędu i wszystko będzie jasne.

Jak się mierzy wysokość? Wyjmij napęd i z boku zmierz metalową część.

Czym się różni dedykowana kieszeń do konkretnego modelu laptopa od uniwersalnej?

Tylko przednim panelem. Nie będzie on w 100% taki sam jak panel od napędu, ale funkcjonalność będzie identyczna, minimalnie utraci jedynie estetyka. Do kieszeni nie trzeba instalować żadnego oprogramowania, wystarczy podłączyć i masz dostęp do danych.

2. Jak wybrać zewnętrzną kieszeń do laptopa lub komputera stacjonarnego?

Jeżeli chcesz trzymać dodatkowy dysk twardy na zewnątrz laptopa czy komputera stacjonarnego, to zdecyduj się na jedną z zewnętrznych kieszeni. Dysk twardy musi mieć złącze sata I, II lub III i, w zależności od wymiaru dysków, wybierz kieszeń 2,5 lub 3,5 cala. W zestawie jest przewód USB, dzięki któremu kieszeń z dyskiem po prostu podłączysz za pomocą kabla i możesz korzystać z danych.

To wszystko w tym temacie : ). Czytając dalej, dowiesz się więcej o ofercie w naszym sklepie.

3. Jakie kieszenie na dysk oferuje Przenosne.pl?

Jeśli szukacie dobrej jakości i niedrogich kieszeni na dysk do laptopa, zapoznajcie się z ofertą Przenosne.pl. Oferujemy Wam kieszenie na dysk renomowanych producentów. Wśród naszego asortymentu znajdują się kieszenie dedykowane laptopom marki Dell, HP, Lenovo. Posiadamy także uniwersalne modele kompatybilne ze zróżnicowanymi wersjami komputerów przenośnych.

W ofercie Przenosne.pl znajdują się kieszenie na dysk dedykowane do dysków HDD i SSD 2,5 oraz 3,5 cala. Wewnętrzne kieszenie są przeznaczone wyłącznie do laptopów i występują jedynie w wymiarze 2,5 cala. Można do nich włożyć dysk HDD i SSD o wymiarze 2,5 cala z interfejsem sata I, II oraz III. Natomiast zewnętrzne kieszenie również występują w wersjach 2,5 oraz 3,5 cala i można do nich wkładać dyski HDD i SSD o tych samym wymiarach. Kieszeń zewnętrzną podłączysz natomiast zarówno do laptopa, jak i stacjonarnego komputera za pomocą kabla USB.

Wszystkie oferowane modele kieszeni wewnętrznych zostały wykonane z trwałego i wytrzymałego aluminium wysokiej jakości. Z kolei wersje zewnętrzne powstają najczęściej z dobrej jakości plastiku. Kolejną zaletą dostępnych kieszeni jest technologia podłączenia Plug and Play, dzięki której korzystanie z dodatkowego dysku w kieszeni nie wymaga użycia żadnych sterowników. Ponadto każdy z oferowanych na Przenosne.pl produkt posiada 24-miesięczną gwarancję.

Urządzenia są łatwe w montażu i precyzyjnie wykonane. Dzięki nim skutecznie zwiększymy pamięć swojego laptopa oraz stworzymy sobie wygodną możliwość przenoszenia danych z naszego komputera na inne urządzenie. Kupno kieszeni na dysk stanowi także praktyczne rozwiązanie na przyspieszenie pracy sprzętu. Jeśli masz prawie pełny dysk i laptop zaczyna wolniej pracować, zwolnienie miejsca na partycji z systemem operacyjnym skutecznie przyspieszy działanie urządzenia.

pixel