Jaki powerbank wybrać?

2019-03-19
Jaki powerbank wybrać?

Aż 91% dorosłych Polaków korzysta z telefonu komórkowego. Bez względu na to, czy jest to smartfon, czy zwykła komórka, każde z nich prędzej czy później wymaga ładowania. W dalszych wyjazdach, kiedy w pobliżu nie ma stacjonarnego źródła zasilania, z pomocą coraz częściej przychodzą powerbanki. Jaki powinien być ten idealny dla Ciebie. Dzisiaj kilka porad na ten temat.

Co to jest powerbank?

Zacznijmy od tego, czym jest powerbank. Jak nazwa wskazuje, jest to bank mocy/energii. Jest to przenośne urządzenie służące do ładowania innych urządzeń przenośnych za pomocą portu USB. Powerbanki są wyposażone w baterie litowo-jonowe lub litowo-polimerowe, które można wielokrotnie ładować. Tę energię następnie oddają naszym urządzeniom. Wystarczy je podłączyć za pomocą zwykłego przewodu USB.

Co możemy naładować za pomocą powerbanku?

W zasadzie każde mniejsze i średniej wielkości urządzenie przenośne, czyli smartfonytabletysmartwatche, odtwarzacze multimedialne, nawigacje, aparaty cyfrowe czy kamery. Każdy powerbank ma co najmniej dwa złącza. Jedno, microUSB przeznaczone jest do ładowania samego powerbanku, drugie, USB – do podłączania i ładowania urządzeń.

Jaka powinna być pojemność powerbanku?

Według większości źródeł minimalna pojemność powerbanku to 5000-6000 mAh. Będzie to pojemność na tyle bezpieczna, żebyśmy mogli co najmniej dwukrotnie naładować baterię smartfonu i jednorazowo – ładowanie tabletu. Wtedy można mówić, że właściwie spełnia swoje funkcje. Oczywiście, są na rynku powerbanki o pojemnościach już od 1200 mAh, w naszej ofercie też ich nie brakuje i jeśli ktoś nie ma dużych potrzeb w tym zakresie, najzupełniej wystarczą, by jadąc na dłuższą wycieczkę, mieć możliwość doładowania smartfona.

Gdzie szukać informacji o pojemności – w specyfikacji produktu jest pole „pojemność typowa”. Często też sklepy i producenci podają pojemność od razu w opisie głównym produktu.

Powerbanki z większą liczbą portów

W ofercie niektórych producentów znajdziesz powerbanki z większą liczbą portów. To wygodne, bo pozwala na ładowanie dwóch urządzeń naraz. Często jednak każdy port ładuje inaczej. Np. ten z oznaczeniem 2.1A będzie służył bardziej do wymagających urządzeń z baterią o większej pojemności, a 1A – do „słabszych” baterii. Niemniej w razie potrzeby możesz do niego podłączyć urządzenie bardziej wymagające. Musisz się jednak spodziewać, że proces będzie przebiegał wolniej.

Jaki wybrać wskaźnik naładowania?

Choć zdarzają się jeszcze powerbanki bez wskaźników, to jednak coraz częściej znajdziemy już takie, w których o poziomie naładowania powerbanku informują nas wbudowane w urządzenie diody LED lub małe wyświetlacze LCD. W końcu dobrze wiedzieć, ile energii jeszcze w naszym banku energii zostało. Jaki wybrać? Kwestia potrzeb i gustu. Z moich doświadczeń wynika, że często o wyborze powerbanku decydują trzy parametry – pojemność, cena i wygląd. Z tego punktu widzenia – jeśli spodoba Ci się taki z diodami LED, wybierz właśnie ten, a jeśli z wyświetlaczem – kupuj! Najważniejsze, żebyś to Ty był finalnie zadowolony z zakupu.

W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór dobrej i bardzo dobrej jakości powerbanków. Ceny wahają się od 29,90 zł za powerbank o pojemności 2600 mAh do 199 zł za baterię przenośną/powerbank do ładowania laptopa (!). Ceny powerbanków na rynku dochodzą nawet do kilkuset złotych, więc warto zajrzeć do nas. Zawsze chętnie doradzimy, co wybrać.

pixel