Oryginały vs. zamienniki – jaką baterię do laptopa wybrać?

2021-04-14
Oryginały vs. zamienniki – jaką baterię do laptopa wybrać?

Konieczność wymiany baterii w laptopie, prędzej czy później, czeka każdego użytkownika komputera przenośnego. Nawet jeśli stosujemy się do wszelkich zaleceń użytkowania akumulatorów, nie ustrzeżemy się przed spadkiem ich wydajności. Tak te urządzenia zostały zaprojektowane i ich żywotność w każdym przypadku jest ograniczona. Kiedy już zatem dojdzie do momentu wymiany baterii do laptopa, stajemy przed pytaniem, czy sięgnąć po zamienniki, czy może jednak oryginały. W niniejszym artykule znajdziecie na nie odpowiedź.

Zauważasz ostatnio, że bateria w laptopie nie trzyma już tak długo jak kiedyś? Musisz ładować ją zdecydowanie częściej? A może w Twoim przypadku już w ogóle nie wchodzi w grę odłączenie komputera przenośnego? To niezawodny znak, że przyszedł czas na zakup nowego akumulatora do laptopa. I w tym momencie pojawia się pytanie, czy zdecydować się na zakup oryginalnej baterii, czy sięgnąć po zamienniki? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. W dzisiejszym artykule rozpatrzymy wszelkie za i przeciw obu sytuacji.

Jak dobrać baterię do laptopa?

Zanim jednak przejdziemy do rozstrzygnięcia, jaki rodzaj akumulatora wybrać, zacznijmy od podstawowych wytycznych, które należy spełnić bez względu na to czy sięgamy po zamiennik, czy po oryginał. By kupić nową baterię do naszego laptopa, musimy znać model komputera przenośnego lub numer seryjny baterii.

Istotnym parametrem jest także napięcie akumulatora. Musi się ono zgadzać z tym, które posiada bateria obecnie użytkowana. Różnica napięcia może wynieść 0,4 V. Większa nie uszkodzi laptopa, ale sprawi, że bateria po prostu nie będzie działać. Informacje dotyczące wysokości napięcia są umieszczone na akumulatorze.

Ważnym czynnikiem jest także pojemność baterii. Od niej zależy, jak długo komputer będzie działał na jednym doładowaniu. Oczywiście im wyższa, tym lepsza, ale nie jest to parametr decydujący o kompatybilności akumulatora z naszym laptopem. Więcej szczegółów na temat tego, jak dobrać baterię do laptopa znajdziecie w tym wpisie.

Wybór oryginalnej baterii do laptopa

Mogłoby się wydawać, że zakup oryginalnej baterii do laptopa jest zawsze najrozsądniejszą decyzją. Oczywiście takie rozwiązanie ma sporo zalet. Oryginalne baterie gwarantują precyzyjne działanie, dokładnie takie samo, jak akumulator, który posiadamy obecnie. Do tego cechuje je wysoka jakość wykonania, posiadają też gwarancję. Jednak warto zaznaczyć, że często nie obejmuje ona ogniw, które są sercem urządzenia. Z kolei na Przenosne.pl wszystkie baterie do laptopów posiadają gwarancję na ogniwa, dzięki czemu zyskujecie pewność, że wybieracie urządzenie najlepszej możliwej jakości.

Mimo zalet wyboru oryginalnego akumulatora do laptopa istnieje także kilka wad tego rozwiązania. Przede wszystkim oryginały są zdecydowanie droższe niż zamienniki. Jeśli nasz laptop ma już kilka lat, może też pojawić się problem z dostępnością akumulatora. Często zamawianie oryginalnego urządzenia wiąże się z wielotygodniowym czekaniem na jego dostarczenie. Sięgając po oryginał, nie możemy też wybrać baterii o wyższej pojemności, nawet jeśli byśmy chcieli.

To wszystko sprawia, że zamienniki baterii do laptopów praktycznie zdominowały rynek.

Wybór zamiennika baterii do laptopa

Obecnie na rynku znajdziemy zamienniki baterii do laptopa właściwie dla każdego modelu komputera. Istnieje także spora ilość producentów tego rodzaju akumulatorów, którzy prześcigają się w swoich ofertach. Oczywiście w sklepach znajdziemy zamienniki słabej jakości, które nie posiadają gwarancji, a parametry faktyczne urządzeń znacznie odbiegają od tych deklarowanych.

Dlatego tak ważne jest, by, decydując się na zakup zamienników baterii do laptopa, wybrać sprawdzonych producentów takich jak Movano czy Mitsu. W ich ofercie znajdziecie akumulatory do niemalże każdego modelu komputera. Oferują urządzenia precyzyjnie wykonane, trwałe i skuteczne. Każdy z nich zawiera też gwarancję, a sklep Przenosne.pl oferuje również dodatkową, bezpłatną 6-miesięczną gwarancję na pojemność ogniw w bateriach Mitsu i Movano Premium.

Warto zaznaczyć, że seria Movano Premium zawiera oryginalne ogniwa LG lub Samsung – dokładnie te same, które stosowane są w oryginalnych akumulatorach.

Niezaprzeczalnym atutem zmienników baterii do laptopa od Movano i Mitsu jest oczywiście ich cena, a także szeroki wybór modeli o zwiększonej pojemności. Producenci gwarantują również pełną zgodność produktu z modelem laptopa oraz płynną pracę. Ich propozycje nie ustępują też swoją jakością oryginalnym odpowiednikom, a są zdecydowanie bardziej przystępne cenowo.

Na Przenosne.pl oferujemy bogatą gamę modeli baterii do laptopa Movano, Mitsu oraz Movano Premium. Ich dystrybucją zajmujemy się już od kilku dobrych lat, a także sami z nich korzystamy, stąd możemy zagwarantować, że są to urządzenia sprawdzone, skuteczne, w 100% bezpieczne i wydajne w swoim działaniu. Jeśli zatem szukasz dobrej jakości zamienników baterii do laptopa i nie chcesz przepłacać za oryginał, to oferta dostępna w naszym sklepie niewątpliwie Cię przekona.

pixel