Power bank - dlaczego warto?

2020-11-25
Power bank - dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez przynajmniej jednego urządzenia mobilnego pod ręką. Najczęściej jest to smartfon, który służy nie tylko do wykonywania połączeń telefonicznych, ale umożliwia również słuchanie muzyki lub przeglądanie stron internetowych. Szersze możliwości współczesnych telefonów sprawiają, że zużywają one także więcej energii elektrycznej. W rezultacie bateria po kilku godzinach używania może się po prostu rozładować. Na szczęście z pomocą przychodzi ciekawy gadżet, który stanowią power banki. Na rynku znaleźć można wiele urządzeń tego typu, różniących się od siebie określonymi parametrami. Na jakie elementy zwracać uwagę wybierając produkt dla siebie?

Czym są power banki?

Power bank to inaczej przenośna ładowarka lub zewnętrzna bateria, przeznaczona dla urządzeń mobilnych. Za jego pomocą naładować można różnego rodzaju sprzęt. Power banki najczęściej wykorzystuje się w przypadku:

●     smartfonów,

●     tabletów,

●     aparatów cyfrowych,

●     kamer,

●     nawigacji samochodowych.  

Wewnątrz urządzenia znajdują się ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Ich konstrukcja umożliwia wielokrotne ładowanie. Ogniwa litowo-jonowe cieszą się największą popularnością, jednak ogniwa litowo-polimerowe ze względu na swoją specyfikę, dają możliwość wykonania niezwykle cienkich modeli power banków, choć ich cena jest wówczas wyższa. Power bank posiada także elektronikę w postaci układów zabezpieczających i portów komunikacyjnych, wejście micro USB oraz wyjście USB. Zasada działania samego urządzenie jest niezwykle prosta. Zadanie użytkownika ogranicza się wyłącznie do podpięcia kabla USB do portu, natomiast końcówki micro USB do urządzenia  mobilnego, takiego jak na przykład smartfon.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przed zakupem?

Najistotniejszą kwestią przy wyborze power banku, jest pojemność urządzenia. Uzależniona jest ona głównie od oczekiwań stawianych ze strony przyszłego użytkownika. Należy więc zastanowić się jakie jest nasze zapotrzebowanie na energię i do czego wykorzystamy taki gadżet. Większa pojemność ma bezpośredni wpływ na zwiększenie wielkości samego urządzenia. W ofercie sklepu internetowego przenosne.pl, znaleźć można szeroki wybór produktów, różniących się pojemnością, a co za tym idzie również gabarytami. Bateria przenośna MOVANO POWERBANK STONE 2 o pojemności wynoszącej 2600 mAh, posiada zaledwie 22 mm grubości. Całe urządzenie waży tylko 74 gramy. Zastosowana pojemność pozwala na jednokrotne naładowanie urządzenia typu smartfon. Dla bardziej wymagających klientów, przygotowane zostały power banki o większej pojemności. Powerbank XIAOMI REDMI 20000 MAH posiada zdecydowanie wyższą pojemność, wynoszącą 20000 mAh. Przełożyło się to jednak na wymiary oraz wagę, która w tym przypadku wynosi  420 gram. Dostępne na rynku power banki oprócz możliwości ładowania podpiętych do nich urządzeń elektronicznych, wyposażone zostały również w szereg dodatkowych funkcjonalności i ulepszeń. Zaliczyć można do nich między innymi port szybkiego ładowania, za pomocą którego czas przeznaczony do naładowania baterii skrócić można nawet kilkukrotnie. Niektóre modele, takie jak na przykład bateria przenośna ROMOSS POWERBANK SOLIT 3 lub bateria przenośna MITSU POWERBANK SOLO 10 - 10000 MAH, wyposażone zostały w więcej niż jeden port ładowania. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi możliwość jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń. Power banki sygnalizują również poziom naładowania. Niektóre z nich wyposażone zostały dodatkowo w czytelne, cyfrowe wyświetlacze. Przydatną funkcją, jest także możliwość jednoczesnego ładowania samego power banku, jak i urządzenia podłączonego do niego. W mniejszych modelach często można spotkać się z zastosowaniem uchwytu, który wykorzystać można do przymocowania urządzenia do kluczy lub paska. Dzięki temu zawsze można mieć go przy sobie.

Estetyka i design

Osoby zwracające uwagę na detale, z pewnością zainteresują się również walorami wizualnymi. Także w tym aspekcie spotkać można się z dużą różnorodnością. Nabyć można bowiem modele bardzo klasyczne i uniwersalne, jak i takie o bardziej fantazyjnych kształtach i ciekawszej kolorystyce. Osoby stawiające przede wszystkim na praktyczność, zdecydować mogą się na klasyczny model baterii przenośnej ROMOSS POWERBANK QS05. Miłośnicy designerskich gadżetów docenią z kolei baterię przenośną ROMOSS POWERBANK SOLO 2 - 4000 MAH (LATARKA LED), wykonaną z zachowaniem dużej estetyki. Power banki najlepiej nabywać w sprawdzonych miejscach. Zyskuje się wówczas gwarancję wysokiej jakości asortymentu. Sklep internetowy przenosne.pl posiada niezawodny i funkcjonalny sprzęt, znanych oraz cenionych na rynku producentów. Poszczególne modele posiadają odpowiednie zabezpieczenie przed przegrzaniem, przepięciem, zwarciem lub przeciążeniem prądowym. Zastosowana technologia umożliwia szybkie ładowanie power banku, jak również podłączonego do niego urządzenia. To najlepsze rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć użytkownika przed nieoczekiwanym rozładowaniem telefonu, aparatu lub tabletu. Niewielkie wymiary pozwalają zabrać go ze sobą w każde miejsce.

pixel