Transmiter Xiaomi Roidmi 3s. Jak działa? Czy warto kupić?

2019-02-14
Transmiter Xiaomi Roidmi 3s. Jak działa? Czy warto kupić?

Xiaomi Roidmi 3s, doskonalsza wersja poprzednika 2s, to coś, co wreszcie pozwoliło mi słuchać Spotify w moim 10-letnim aucie, w którym mam całkiem niezłe nagłośnienie, ale muzykę mam tylko z płyt i radia. Płyt mam oczywiście całe mnóstwo, ale nawet jak wpakuję wszystkie sześć, to i tak w dłuższej trasie czasem nagle chcę posłuchać czegoś innego. A do tego trzeba się zatrzymać… Mój problem oto się rozwiązał.

Po co mi transmiter Roidmi 3s?

Jak często słuchacie w domu czy pracy ulubionych utworów na Spotify, a potem wsiadacie do samochodu i trzeba się przełączyć na inną muzykę? Z płyty albo z radia. Ja często. Dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w transmiter FM. Wybrałam Xiaomi Roidmi 3s, ze względu na cenę, ale też na obiecywaną w zagranicznych recenzjach jakość.

Transmitery to mali zastępcy złącz aux, USB czy Bluetootha, które wpinasz do gniazda zapalniczki w aucie. Dotychczas urządzenia te radziły sobie jednak średnio. Na przykład w Xiaomi Roidmi 2s wtyczka była za luźna i często wypadała. Często też połączenia się rwały, słychać było trzaski i szumy. Na szczęście, ja nie miałam takich doświadczeń, bo mój transmiter nabyłam dopiero teraz, a więc w wersji 3s.

Instalacja transmitera w aucie

Instalacja Xiaomi Roidmi 3s nie jest jakaś skomplikowana. Wystarczy włożyć transmiter do gniazda zapalniczki. Zamiga światełko, które oznacza, że urządzenie paruje się z naszym smartfonem. Gdy dioda będzie świecić światłem stałym, będzie to oznaczać, że urządzenie jest sparowane. Fajna opcja jest taka, że Roidmi 3s ma dwa porty USB przydatne do ładowania.

Do obsługi przydatna jest aplikacja Roidmi, dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Pobierzecie ją w Google Play lub AppleStore. Włączcie aplikację i zostaniecie przekierowani do ustawień Bluetooth, aby połączyć się z transmiterem. Potem trzeba zaktualizować oprogramowanie transmitera, ale to podpowie Wam aplikacja. Na koniec ustawiacie częstotliwość, taką samą też trzeba ustawić w samochodzie – domyślna częstotliwość w aplikacji to 96,4 MHz, ale można ją zmienić, jeśli coś jest nie tak. Ważne, żeby częstotliwość w samochodzie i aplikacji była taka sama. Zdefiniuj też aplikację, z której chcesz słuchać muzyki. Domyślna to YouTube. Ale zmienisz ją w jedną chwilę na Spotify czy inną dostępną na rynku. I gotowe! Muzyka wystartuje, gdy tylko odpalisz silnik.

Xiaomi Roidmi 3S

Jedna z ciekawszych propozycji na rynku względem cena/jakość

Szybkie podwójne (do) ładowanie

Wbudowane dwa porty USB o natężeniu 2.4A to mocny atut transmitera Xiaomi Roidmi 3s, o którym nie sposób nie wspomnieć. Błyskawiczne ładowanie nawet dwóch urządzeń jednocześnie ustrzeże Cię przed rozładowaniem Twojego smartfona w podróży. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że przy włączonej nawigacji, bluetooth oraz odtwarzaczu muzyki nasz smartfon mógłby nie przetrwać więcej niż kilka godzin trasy. Z Xiaomi Roidmi 3s to nam nie grozi, jeśli oczywiście mamy kabelek w samochodzie, który nie jest dołączany do produktu.

Jakość dźwięku z transmitera Roidmi 3s

Jak dla mnie, jest zadowalająca. Zwłaszcza że nowe urządzenie rozszerzyło muzyki dostępnej w moim samochodzie praktycznie do nieskończoności. Wiadomo, że nie będzie to jakość jak z płyty, ale naprawdę nie ma na co narzekać, jeśli dzięki temu Xiaomi Roidmi 3s mogę słuchać wszystkiego, co jest dostępne w internetach

pixel